22 آذر 1398
En | 
شورای تامین مسکن استان البرز تشکیل شد

شورای تامین مسکن استان البرز تشکیل شد

تاریخ انتشار: 1398/05/20|   بازدید: 124 |  print

جلسه شورای تامین مسکن استان البرز با حضور مهندس مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر مورخه 1398/5/20 ، در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری البرز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز ، ابتدا مهندس رضایی مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز به عنوان دبیر جلسه به ارائه گزارشی از واحد های مسکن مهر در استان پرداخت .

مهندس رضایی با بیان این مطلب که قریب به 18626 واحد مسکن مهر در دو پروژه مهر البرز و شهرک ابریشم در دستور کار بوده است گفت از این واحدها 12720 واحد تحویل متقاضیان شده و از5900 واحد باقیمانده 2180 واحد آماده صدور کارت قسط بانک مسکن میباشد که متقاضیان پس از انجام امور اداری میتوانند نسبت به تحویل واحد های خود اقدام نمایند .

وی همچنین اشاره کرد واحد های باقیمانده که حدود 3700واحد میباشد با پیشرفت فیزیکی حدود 93 درصد به سرعت در حال تکمیل شدن میباشد .

پس از آن مهندس رضیعی عضو هیات مدیره شهر جدید هشتگرد  و رحیمی زاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان البرز ، هر کدام  به ارائه گزارش عملکرد واحد های ساخته شده و در دست اقدام مطالبی عنوان داشتند و در خصوص مشکلات و موانع موجود در جهت اتمام پروژه های مسکن مهر به بحث و تبادل نظر پرداختند .

سپس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز ضمن خوش آمد گویی به معاون وزیر و اعضای شورای تامین مسکن گفت : اولویت جدی دولت حوزه بازآفرینی شهری و تکمیل مسکن مهر است . مهندس درویش پوراضافه کرد در طرح اقدام ملی سهم استان البرز احداث 4400 واحد مسکن است که استاندار و فرمانداران باید در این خصوص اظهار نظر کنند .

وی همچنین به تامین مسکن محرومین اشاره کرد و گفت تعداد 1260 واحد مسکن مهر در استان البرز در اختیار کمیته امداد امام خمینی)ره ( قرار گرفته که پس از واریز وجه توسط این نهاد ، و تکمیل واحدها اقدامات واگذاری صورت میپذیرد .

در پایان قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر با جمع بندی مطالب عنوان شده به ارائه راهکار در خصوص موضوعات مطرح شده پرداخت و اظهار داشت طبق مصوبه قانون ساماندهی مسکن استانداران مکلف به برگزاری جلسات شورای تامین مسکن در هر استان حداقل هر دو هفته یکبار میباشند و خوشبختانه این جلسات در استان البرز مرتبأ برگزار میگردد .

مهندس مهرآبادی با بیان این مطلب که همواره تاکید رئیس جمهور بر دو مسئله بازآفرینی شهری و مسکن مهر است ، فرمود ساخت مسکن مهر خیلی طولانی شد و نارضایتی مردم نیز مشهود است و یک همت مضاعف از طرف همه مسئولین و بانکها و دستگاههای خدمات رسان لازم است که در این فرصت کم و باقیمانده تا پایان سال این پروژه ها را به اتمام برسانند و تحویل متقاضیان نمایند .

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد