22 آذر 1398
En | 
دومین جلسه شورای راهبری نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه شهر کرج برگزار شد

دومین جلسه شورای راهبری نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه شهر کرج برگزار شد

تاریخ انتشار: 1398/05/20|   بازدید: 102 |  print

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز ، دومین جلسه شورای راهبری نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه شهر کرج در تاریخ نوزدهم مرداد ماه سال جاری و در سالن اجتماعات شهرداری کرج برگزار گردید .

در این جلسه ابتدا مهندسین مشاور طرح به ارائه گزارش در خصوص تعیین محدوده طرح تفصیلی شهر کرج و تغییرات ایجاد شده به لحاظ تغییر مساحت پرداختند و عنوان داشتند با توجه به جدایی شهر فردیس به مساحت 63/6 هکتار و اضافه شدن بزرگراه شمالی شهر کرج  به مساحت 80 هکتار ، در مجموع 16/5 هکتار به مساحت شهر کرج اضافه شده و مساحت محدوده جدید شهر کرج بر اساس جدایی فردیس 13103 هکتار میباشد .

پس از آن مشاور به گزارش تحلیلی جمعیت کرج با شاخص های مورد استفاده از قبیل امید زندگی در بدو تولد ، باروری جمعیت ، مهاجرت و جدول عمر استاندارد پرداخت و عنوان داشتند در استان البرز طبق آمار ارائه شده مرکز آمار ایران از سال 1375 تا سال 1395 نرخ مهاجرت و رشد جمعیت در کرج رو به کاهش است .

مهندس حسنی معاونت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در خصوص آمار ارائه شده مشاور گفت به لحاظ رشد تورم قیمت مسکن در استان تهران و همجواری استان البرز با استان تهران این رشد جمعیت در سالهای اخیر بیشتر شده است همچنین کمالی زاده شهردار کرج در تائید گفته های مهندس حسنی گفت علاوه بر استان تهران شرایط اقلیمی جنوب کشور نیز باعث افزایش جمعیت در شهر کرج شده و مهندسین مشاور یک دید خطی و آماری داشته اند و آمار محافظه کارانه ای ارائه داده اند .

مهندس حمزه ای مدیر کل دفتر نظارت بر طرح های توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازی در این جلسه در هر مرحله از گزارش مشاورین و مدیران استان به ارائه نظر و راهکارهای لازم جهت تسریع در فرایند مطالعاتی شهر کرج پرداختند .

مهندس درویش پور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز ضمن تشکر از گزارش مهندسین مشاور و مهمانان جلسه به جمع بندی مطالب پرداخت وگفت : یکی از معضلات فرآیند تصویب طرحهای تفصیلی و جامع این است که تا 10 سال طول میکشد و زمان وضع موجود تا زمان اجرای طرح فاصله زیادی دارد و باید سنت شکنی شود و با سرعت بیشتری به جلو رود.

وی سپس به دستور کار شورا پرداخت و نکاتی از دستور کار مورد تصویب قرار گرفت . از جمله تصویب آئین نامه داخلی شورا ، تعیین حضور حداقل دو سوم اعضا برای مصوبه و تعیین محدوده و حریم شهر کرج طبق نظر مهندسین مشاور .

سپس مهندس رضایی مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز با اشاره به دستور کار شورا و مصوبات ، پیشنهاد کرد مطالعات شهرسازی باید منطبق با سند پهنه بندی شورای عالی شهرسازی در وزارت راه و شهرسازی باشد و صورتجلسات مطابق با نامه شورای عالی شهرسازی تنظیم شود . 

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد