22 آذر 1398
En | 
 اولین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان البرز تشکیل شد

اولین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان البرز تشکیل شد

تاریخ انتشار: 1398/05/16|   بازدید: 113 |  print

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز اولین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان البرز در سال جاری با حضور دکتر غفاری معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی و هیات همراه واعضای شورای حمل و نقل استان در محل اداره کل راه و شهرسازی استان البرز تشکیل گردید .

در این جلسه ابتدا مهندس قزوینیان معاون مهندسی و ساخت راههای استان البرز و دبیر جلسه گزارش مختصری از وضعیت راههای استان و دستور کار جلسه ارائه داد و سپس به مصوبات جلسه قبل که هفت مصوبه بود اشاره کرد و عنوان داشت مصوبات جلسه قبل همگی عملی شده اند .

مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز ضمن خیر مقدم به مهمانان به وضعیت سکونت گاهها و سیل مهاجرت به استان و راههای مواصلاتی و استانهایی که از این محور تردد میکنند اشاره کرد و گفت با توجه به حجم سنگین تردد از راههای استان نیاز به بهسازی و روکش جاده ها اجتناب ناپذیر است .

مهندس رضایی از کمربندی های جدید در حال احداث و آزاد راه چرمشهر – آبیک ، آزاد راه تهران - شمال و اتوبان همت گزارش مختصری بیان داشت و گفت با افتتاح این آزاد راهها کاهش آلودگی در شهر کرج بسیار مشهود خواهد بود و دکتر نوبخت نیز اعتبار خوبی به جهت بهره برداری سریعتر به این پروژه ها اختصاص داده است  .

وی همچنین اظهار داشت تنها در اتوبان همت دولت نسبت به آزاد سازی 11/5 کیلومتر از حریم راه اقدام نموده و با شروع به کار این پروژه ها وزارت راه و شهرسازی شاهد بزرگترین آزاد راه در کشور خواهد بود و هدف احداث این آزادراهها را کاهش بعد مسافت ، کاهش سوخت و زمان و روان سازی در ترافیک برشمرد .

مهندس رضایی از وضعیت بودجه سال جاری گفت : با توجه به حجم کار و عملیات اجرایی در استان البرز علیرغم کاهش 50درصدی رفاهیات کارکنان اداره کل ، این پرسنل با انگیزه بالا به وظایف خود عمل میکنند .

 وی همچنین به میز خدمت که در اداره کل راه و شهرسازی راه اندازی شده اشاره کرد و گفت بیش از 75 درصد کار در مجموعه میز خدمت انجام میشود و علاوه بر آن جدیدا میز خدمت الکترونیکی راه اندازی شده که ارباب رجوع خارج از استان نیازی به حضور در اداره کل ندارد و از طریق سیستم میتواند مشکل خود را بیان کند و به راحتی پیگیر پاسخ خود از طریق کد رهگیری خواهد شد .

در حوزه بازآفرینی شهری نیز مهندس رضایی در خصوص اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام مطالبی عنوان داشت .

پس از گزارش مهندس رضایی اعضای شورای حمل و نقل استان هر کدام در حیطه کاری خود و مشکلاتی که در حوزه فعالیت خود داشتند مطالبی عنوان داشتند و از همراهی و پشتیبانی مهندس رضایی که از زمان تصدی این سمت بسیاری از مشکلات را حل نموده اند تقدیر و تشکر نمودند .

سپس معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی عنوان نمود استان البرز ویژگیهایی دارد که در بین استانهای کشور خاص است و باید با یک همه جانبه گرایی بیشتری مدیریت شود .

دکتر غفاری به وظایف راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت : طبیعت و وظایف راه و شهرسازی به گونه ای است که در ابعاد فنی و مهندسی و کارهایی که در حوزه های فرهنگی ،  اجتماعی ، اقتصادی وزیست محیطی انجام میگردد باید مورد توجه قرار گیرد و کمیته های تخصصی تصمیم گیری کنند  نه تصمیم سازی . چون برخی از تصمیم سازی ها روی کاغذ میماند .

وی اظهار داشت در استانها کمیته های تخصصی هر هفته یا دو هفته یکبار تشکیل شود و اثرات جلسه به وزارتخانه اعلام شود تا تصمیم مدیریتی گرفته شود .

دکتر غفاری به بودجه اختصاص یافته به وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت : با توجه به بودجه اختصاص یافته انتظار بیشتری از بهره وری در این بخش میرود و استانها باید صرفه جویی اساسی در هزینه ها کنند .

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در خصوص آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت این بخش از وزارتخانه از نظر نیرو ، پرسنل زیادی دارد و کلیه کارهای آزمایشگاهی را خودشان انجام میدهند که بسیار سنگین است و باید نیرو ها را کاهش داد و کارها را به بیرون از مجموعه ارجاع دهند .

وی همچنین در خصوص مسکن مهر گفت : تا پایان سال یک سرعت متوسط برای پروژه ها تعریف شده که بر اساس تعریف پیش رو مسئولیت صحت سنجی این پیشرفت بر عهده مدیران کل راه و شهرسازی استانها میباشد .

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص راه ، مطالبی عنوان داشت و در مورد جاده چالوس گفت : یک طرفه شدن جاده چالوس بحث امنیتی دارد و باید روی نقاط گلوگاهی تدبیری اندیشیده شود و برنامه عملیاتی اعمال شود که در ایام پیک مشکل یک طرفه شدن جاده و ترافیک را حل نمائیم .

پس از جلسه دکتر غفاری و هیئت همراه به اتفاق کلیه اعضاء به شهر جدید هشتگرد عزیمت نمودند و در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص مترو هشتگرد و روند اجرائی پروژه قرار گرفتند .

 

 

 

 

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد