دوشنبه، 12 خرداد 1399
En | 
اولین جلسه کارگروه تخصصی مدیران حراست و کارشناسان فن آوری اطلاعات حراستهای منطقه 2 کشور در استان البرز برگزار شد

اولین جلسه کارگروه تخصصی مدیران حراست و کارشناسان فن آوری اطلاعات حراستهای منطقه 2 کشور در استان البرز برگزار شد

تاریخ انتشار: 1398/05/08|   بازدید: 224 |  print

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز این جلسه در محل اداره کل راه و شهر سازی استان البرز و با حضور مدیران حراست و کارشناسان فن آوری اطلاعات استانهای تهران ، البرز ، مازندران ، قم ، ایلام ، لرستان ، همدان ، گلستان و مرکزی تشکیل شد .

در این جلسه ابتدا آقای شعبانی مدیر حراست اداره کل راه و شهرسازی استان البرز ضمن خیر مقدم به مهمانان گرانقدر و حضور مدیران حراست در این نشست به لحاظ حضور معاونین محترم حراست وزارت راه و شهرسازی و ارج نهادن به این کارگروه تقدیر و تشکر نمودند .

سپس مهندس رضایی مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز ضمن خیر مقدم به مهمانان ، از ویژگیهای استان البرز مطالبی بیان نمود و بیان داشت با توجه به اینکه این استان کوچکترین استان کشور است و مسیر مواصلاتی مابین استانهای شمال و غرب کشور با پایتخت از این استان عبور می کند و همچنین وجود فرودگاه بین المللی پیام در مرکز استان البرز از نظر حمل مسافر و کالا  دارای اهمیت ویژه ای است به طوری که در تعطیلات نوروز  امسال بیش از 35 میلیون خودرو از این استان تردد کرده است.

وی همچنین توضیح داد که بیش از 91 هزار واحد مسکن مهر در استان در دست ساخت است که بیش از 60 هزار واحد تحویل متقاضیان گردیده است و همچنین در حوزه بازآفرینی شهری و با کارهای خوبی در استان البرز صورت گرفته است زیرا با توجه به نزدیکی به پایتخت کشور و وجود صدها کارخانه و کارگاه صنعتی این استان در سالهای اخیر شاهد رشد مهاجر از سراسر کشور بوده و این مسئله باعث به وجود آمدن مشکلاتی ازجمله به پدید آمدن  مناطق بافت فرسوده شده است.

تقی رضایی به حاضرین در جلسه بیان داشت با توجه به تمام شرایط ویژه در استان البرز باید اقدامی موثر به خصوص در حوزه شهرسازی و معماری می باشیم تا در قدم اول از ایجاد بافت ناکارآمد شهری در حواشی شهرهای صنعتی استان جلوگیری شود و همچنین اصالت شهری کلانشهر کرج به عنوان یکی از مهمترین شهرهای کشور در بحث مهاجر پذیری حفظ شود و باعث ایجاد حس امنیت و آرامش شهروندان گردد.

این مقام مسئول گفت بهترین روش برای حل مسئله بافتهای ناکارآمد شهری واگذاری امور به شهرداری ها می باشد و دولت در این خصوص نقش نظارتی و  حاکمیتی عهده دار باشد تا شاهد رشد و شکوفایی در این مناطق باشیم.

مهندس احمدی پرگو معاون شهرسازی شهرداری کرج نیز از سلامت اداری در اداره کل راه و شهرسازی استان البرز گفت و اظهار داشت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز بهترین اداره از نظر سلامت اداری هستند و در این چند سالی که با این اداره همکاری داشته ام شاهد این موضوع بوده ام و همچنین اشاره کرد استقرار میز خدمت در اداره کل موجبات رضایتمندی مراجعین را فراهم نموده است و از مدیر کل و همکاران ادره کل به خاطر تلاش و جدیتشان در انجام امورات تقدیر و تشکر نمودند .

در ادامه جلسه مهندس حسنی – معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی البرز ضمن ارائه عملکرد چند سال گذشته این اداره کل به طرح موضوعات تخصصی در حوزه کاری معاونت خود پرداخت که از جمله آن می توان به موضوعات کمیسیون های تخصصی شهرسازی و معماری ، توسعه مهندسی و نظارت بر مقررات ملی و کیفیت ساختمان، طرح های توسعه و عمران شهری،  و دیگر  مباحث مختلف شهرسازی و معماری اشاره نمود که حاضرین در خصوص این موضوعات بحث و تبادل نظر نمودند.

شایان ذکر است همزمان با جلسه مسئولین حراست منطقه 2 وزارت راه و شهرسازی، کارشناسان فناوری اطلاعات حراست این منطقه نیز در جلسه ای با حضور نماینده وزارت راه و شهرسازی در خصوص مسائل امنیت شبکه و فضای مجازی و سایبری جلسه هم اندیشی و آموزشی حضور یافتند.

در پایان مهندس رضایی- مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز موضوعات مطروحه را جمع بندی نمود و پاسخگوی سوالات مدیران حراست و کارشناسان فناوری اطلاعات شد.

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد