27 مرداد 1398
En | 
اولین جلسه شورای تامین مسکن استان البرز در سال 98 برگزار گردید

اولین جلسه شورای تامین مسکن استان البرز در سال 98 برگزار گردید

تاریخ انتشار: 1398/02/16|   بازدید: 105 |  print

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز این جلسه در تاریخ پانزدهم اردیبهشت به ریاست مهندس درویش پور معاونت محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در استانداری تشکیل شد .

در این جلسه ابتدا مهندس رضایی مدیر کل راه و شهرسازی به ارائه گزارش در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه مسکن و ساخنمان پرداخت و اعلام داشت در استان البرز در مجموعه دستگاههای متولی ساخت مسکن مهر که شامل اداره کل راه و شهرسازی ،شرکت عمران شهر جدید هشتگرد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی میباشد مجموعا 92775 واحد ، سهم استان البرز میباشد که از این تعداد 66884 واحد به اتمام رسیده و 49921 واحد نیز تحویل متقاضیان گردیده است و ما بقی واحد ها با پیشرفت فیزیکی 9/83درصد در دست تکمیل میباشد.

لازم به توضیح است که از این آمار کلی سهم اداره کل راه و شهرسازی استان البرز 34396 واحد بوده که 28047 واحد تکمیل شده و 24582 واحد تحویل متقاضیان گردیده و مابقی با پیشرفت فیزیکی 64/97 درصد در حال تکمیل میباشد .

پس از آن رضایی به تشریح سایر اقدامات در خصوص تحویل مسکن مهر شهرک ابریشم به شهرداری چهارباغ پرداخت و همچنین از شهرداری ماهدشت در خواست تسریع در صدور پایان کار پروژه های مسکونی مسکن مهر به لحاظ آماده بودن صورت مجلس تفکیکی و اسناد اعیانی واحدها نمود .

توضیحا اینکه در بسیاری از موارد اختلاف متراژ پروانه صادره با متراژ پایان کار باعث تحمیل هزینه اختلاف متراژ به متقاضیان مسکن مهر میگردد که مهندس رضایی از شهرداری ماهدشت در خواست کرد به جهت رعایت حال اینگونه متقاضیان در حال حاضر شهرداری نسبت به صدور پایان کار اقدام نماید و در زمان سند این مبلغ از متقاضیان اخذ گردد .

سپس مهندس صفدری مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشنگرد نیز به ارائه گزارش واحد های مسکن مهر پرداخت و گفت شهر جدید هشتگرد را شهری با ظرفیت 50000 نفر میشناسند ولی با توجه به اقدام ملی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر کاهش واحد های فاقد متقاضی این رقم به 38800 واحد رسید که از این تعداد حدود 32000واحد به اتمام رسیده و حدود 19000 واحد تحویل متقاضیان شده و مابقی با پیشرفت فیزیکی 63/78 درصد در حال تکمیل میباشد .

پس از آن مهندس رحیمی زاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان البرز نیز به تشریح اقدامات ساخت واحد های مسکن مهر در مجموعه بنیاد مسکن در شهرهای زیر 25000نفر پرداخت و توضیحاتی در این خصوص ارائه نمود .

در پایان مهندس درویش پور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز ضمن تشکر از اقدامات مهندس رضایی و مهندس صفدری و مهندس رحیمی زاده به عنوان متولیان ساخت مسکن مهر که اصلی ترین مشکل هر خانواده است با جمع بندی موضوعات جلسه به ارائه راهکار هایی جهت تسهیل در اتمام پروژه های مسکن مهر پرداخت .


 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد