03 خرداد 1398
En | 
شانزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی استان البرز تشکیل شد

شانزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی استان البرز تشکیل شد

تاریخ انتشار: 1397/12/22|   بازدید: 72 |  print

شانزدهمین جلسه ستاد باز آفرینی شهری استان البرز در تاریخ 22 اسفند ماه سال جاری در محل استانداری البرز و به ریاست مهندس درویش پور معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در این جلسه مهندس رضایی مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز به ارائه گزارش در خصوص اقدامات مشترک مجموعه ستاد باز آفرینی شهری در سال 1397 پرداخت و گفت در برنامه اقدام مشترک ابتدا شهرداریها باید مطالعات و طرح های خود را تهیه و در اختیار ستاد بازآفرینی شهری استان قرار دهند . پس از آن به تشریح برنامه ها و پروژه های تبصره 18 و برنامه های اجرائی ستاد باز آفرینی استان در سال 1398 پرداخت .  در این جلسه مهندس رضایی از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خواستار تقویت کارگروه های ستاد بازآفرینی شهری در استان شد .

کارگروه های ستاد باز آفرینی شهری مشتمل بر پنج کارگروه است که عبارتند از :

1-کارگروه پیش گیری و پیش نگری از  گسترش بافتهای ناکارآمد و سکونتگاههای غیر رسمی

2- کارگروه ارتقاء اقتصادی و مشارکتهای مردمی و تسهیلات

3- کارگروه ارتقاء وضعیت امور اجتماعی ، فرهنگی و سلامت

4- کارگروه تدوین برنامه اقدام برای روستاهای واقه در حریم

5- کارگروه وقف

در این جلسه درویش پور خواستار ارائه گزارش در خصوص تعداد جلسات بر گزار شده در سال 97 از کلیه کار گروهها شد و نمایندگان کارگروه ها نیز به ارائه گزارش پرداختند .

در پایان درویش پور با جمع بندی جلسه گفت باز آفرینی شهری ایده بسیار خوبی است اما اگر در اجرا خوب عمل نکند ابتر میماند.ما باید سر زندگی را در بافتهای ناکارآمد تزریق کنیم و باید ابتدا در شهرستانها جلسات ستاد باز آفرینی شهری به صورت دقیق و موثرشکل گیرد و مهمتر از آن مصوبا ت جلسه است .شهرداران باید برای تهیه طرح مطالعات از منابع داخلی خود استفاده کرده و طرح های خود را در اختیار ستاد بازآفرینی قراردهند .

در انتها درویش پور از آقای مهندس رضایی مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز و مهندس صفائی فر معاونت بازآفرینی شهری و مسکن و خانم مهندس روزبهانی سرپرست اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان البرز به خاطر تلاشهای بی وقفه در امر بازآفرینی شهری تقدیر و تشکر نمود .

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد