03 خرداد 1398
En | 
چهارمین جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان البرز برگزار شد

چهارمین جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان البرز برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/12/22|   بازدید: 66 |  print

به گزارش اداره روابط عمومی چهارمین جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان البرز به ریاست مدیرکل راه و شهرسازی استان به میزبانی اداره کل هواشناسی برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس قزوینیان- معاون مهندسی و ساخت اداره کل و دبیر جلسه ضمن بررسی صورتجلسه قبل ابلاغ وزیر راه و شهرسازی در خصوص تشکیل ستادهای سفر نوروزی را قرائت نمود و گفت استفاده مطلوب از ظرفیتها جهت مدیریت و ساماندهی سفر ، مدیریت حوادث رانندگی و ترافیکی، استقرار ایستگاه سلامت و استراحتگاه در محورهای مواصلاتی، بستر سازی استفاده از سامانه های 141 و هواشناسی ، ارتقا کیفیت پروژه ها و مواردی دیگر از مهمترین دستورات ابلاغی دکتر اسلامی می باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در شرح عملکرد این اداره کل به حاضرین بیان داشت با نصب تجهیزات ،ترمیم و بسهازی محور کرج به چالوس شاهد کاهش 70 درصدی تصادفات در این محور هستیم.

جهانی از دیگر اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در محورهای استان البرز به استقرار بیش از 10 سامانه ثبت تخلف رانندگی، 31 سامانه نظارت تصویری، نصب نیوجرسی در سراسر مسیر اتوبان تهران – کرج، نصب نیوجرسی در 16 کیلومتر از مناطق پرتگاهی جاده چالوس، نصب نیوجرسی و بهسازی مسیر اشتهارد، تعریض پیچ های خطرناک در محور های مواصلاتی به ویژه جاده چالوس و فعالسازی و نگهداری روشنایی مسیر بیش از 100 کیلومتر  اشاره نمود.

این مقام مسئول همچنین بیان داشت در ایام نوروز 20 اکیپ نوروزی که شامل 120 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و 200 نفر از نیروهای راهدار در ایستگاههای ویژه راهداری نوروزی آماده خدمت رسانی به مسافرین عزیز می باشند.

در ادامه رئیس پلیس راه استان البرز گفت نرخ ترافیک در استان البرز چهار و نیم برابر کشور است ولی با اینحال در طی سالهای اخیر شاهد کاهش تلفات جادهای در این استان می باشیم.

سرهنگ گودرزی در خصوص برنامه های پلیس راه استان البرز در ایام نوروز گفت آمادگی نیروهای پلیس راه از اواخر اسفندماه شروع و تا 18 فروردین ماه ادامه دارد و برگزاری رزمایش

در ادامه مدیرکل هواشناسی، مدیرکل آزمایشگاه مکانیک خاک و عضو هیات مدیره عمران شهر جدید هشتگرد در حیطه کاری خود به بیان مطالبی پرداختند و از مشکلات حوزه خود گفتند.

در پایان رضایی - مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با جمع بندی موضوعات از تمام اعضا بابت عملکرد مناسب و تلاش در جهت ایمن سازی محورهای استان البرز تقدیر و تشکر نمود و گفت در جاساتی که با وزیر و معاونین وزیر راه و شهرسازی داشتیم مشکلات حوزه راههای استان البرز که اصلی ترین آن کمبود اعتبارات است را بیان شد و امیدواریم این مشکلات به زودی مرتفع گردد.

رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان البرز از اعضا جلسه خواست تا  مکاتبات لازم با وزارت راه و شهرسازی در خصوص برطرف شدن مشکلات تجهیزات به خصوص تعمیرات دوربینهای کنترل ترافیکی و تابلوهای هشدار دهنده انجام دهند و گزارش اقدامات خود را در جلسات بعدی این شورا مطرح نمایند.

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد